Czwarta edycja Global Mentoring Walk zorganizowana przez PPW odbyła się w Amsterdamie w Międzynarodowy Dzień Kobiet, w niedzielę 8 marca.
Uczestnicy – mentorzy i podopieczne – spotkali się w restauracji De Veranda, położonej w pobliżu jednego z malowniczych kanałów Amsterdamse Bos. Główną ideą Global Mentoring Walk jest dialog międzypokoleniowy, wymiana doświadczeń zawodowych i pomoc kobietom w każdym wieku w znalezieniu lub zmianie ścieżki kariery.
Punktualnie w południe lista rejestracyjna została otwarta. Do restauracji zaczęli przybywać pierwsi mentorzy i ich podopieczne. Wydarzenie zgromadziło ponad 70 uczestników. Przed rozpoczęciem oficjalnej części spotkania członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście mieli okazję spędzieć razem trochę czasu i poznać się.
Kwadrans przed godziną 13:00 rozpoczęła się oficjalna część programu Global Mentoring Walk 2020. Uczestnicy wydarzenia zostali ciepło przyjęci przez członkinie zespołu bezpośrednio zaangażowane w organizację projektu: Dorotę Konarską i Izabelę Makoś oraz Przewodniczącą Monikę Krzepczak.
Następnie uczestnicy mieli okazję wysłuchać ekscytującego wykładu Dr Magdaleny Sedek na temat nierówności płci na rynku pracy. Wnioskiem z wykładu było stwierdzenie, że pomimo dużej aktywności zawodowej kobiet, dostępu do lepszego wykształcenia i szerokiego wachlarza możliwości zawodowych w różnych obszarach, nadal istnieje wyraźna i widoczna dysproporcja pomiędzy wynagrodzeniami a dostępnością do wyższych stanowisk kierowniczych między płciami. Dr Magdalena Sedek udzieliła również wskazówek, jak mężczyzna i kobieta mogą pracować, aby poprawić tę sytuację.
Kolejnym gościem specjalnym Global Mentoring Walk 2020 była Mérida Miller, założycielka organizacji non-profit Project Fearless. Mérida podzieliła się powodami, dla których zdecydowała się odejść z pracy na etacie, przenieść się z USA do Europy i założyć własną organizację non-profit, której celem jest pomaganie dziewczętom w wieku 9-14 lat w budowaniu ich pewności siebie.
Po wysłuchaniu ekscytujących i inspirujących prezentacji naszych prelegentów, uczestnicy nie mogli się powstrzymać przed zrobieniem grupowego zdjęcia!
Naładowani pozytywną energią byliśmy gotowi na spacer mentorski po Amsterdamse Bos. Doświadczeni liderzy uważnie słuchali swoich podopiecznych, udzielając im cennych rad i wspierając ich w podejmowaniu decyzji. Po spacerze i owocnej burzy mózgów uczestnicy wrócili do restauracji De Veranda na poczęstunek. Podczas spotkania, po spacerze wszyscy mentorzy i podopieczne z entuzjazmem wymieniali się doświadczeniami i opiniami na temat Global Mentoring Walk.
Chciałybyśmy podziękować prelegentom, mentorom i podopiecznym za udział w naszym wydarzeniu. Bez Was czwarta edycja Global Mentoring Walk w Amsterdamie nie byłaby możliwa.
Dziękujemy naszym dwóm fotografom, którzy dołączyli do nas na tym wydarzeniu. Łukasz Łęczycki przygotował poniższą galerię zdjęć. Edyta Kroeger przygotowała portrety.