Prezentacje i przemówienia publiczne

Prezentacje i przemówienia publiczne – fotoreportaż

10 listopada odbyło się otwarte szkolenie na temat prezentacji i przemówień publicznych. Warsztat miał na celu zaznajomienie uczestniczek z metodami prezentacji i wystąpień publicznych.

Spotkanie miało miejsce w Hotelu Llyod w Amsterdamie, gdzie trenerka Julita Davies zapoznała nasze uczestniczki z różymi technikami używanymi podczas prezentacji i przmówień publicznych. Julita zaznaczyła, iż myśląc o wystapieniach publicznych powinnyśmy kierować się następującym mottem:

"Prezentacja nie jest sztuką, jest techniką, której każdy się może nauczyć."

Szkolenie to było okazją do przełamania naszych lęków, obaw, które towarzyszą większości z nas, kiedy musimy zmierzyć się z publicznością. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że także briefingi, zebrania czy rozmowy o pracę, są rodzajem wystąpienia publicznego, dlatego tak ważne jest by poprawnie się przygotować. Dzięki szkoleniu dowiedziałyśmy się, że najlepiej operować triadą, a więc potrójnymi skojarzeniami. Oprócz tego, ważnym elementem jest radzenie sobie ze stresem, który tak często paraliżuje nas zarówno przed jak i w trakcie wystąpienia, Julita pokazała nam jak sobie z nim radzić.

Kluczowym elementem każdego przemówienia jest tak zwany "speechcraft", a więc umiejętność  pisania i przygotowywania wystąpienia. Kolejnym elementem jest także "body language", czyli mowa ciała. Mimika, kontakt wzrokowy, gestykulacja oraz to w jakiej pozycji ustawimy nasze ciało względem rozmówcy, to wszystko wpływa na nasz przekaz i to, jak jesteśmy rozumiani. Musimy również pamiętać o tym jak używamy naszego głosu; intonacja ma ogromne znaczenie i wpływ na to, jakie emocje przekażemy naszemu rozmówcy. Interesującą wskazówką, która może wzbogacić naszą prezentację bądź przemówienie, to użycie rekwizytów, tzw. propsów oraz humoru, który pomoże nam rozładować napięcie.

Szkolenie nie byłoby szkoleniem, gdyby nie ćwiczenia, które zafundowała nam Julita! Było mnóstwo śmiechu, jak również okazji do wykazania się kreatywnością i próbą do przełamania naszych lęków przed wystąpieniami publicznymi.

Na koniec, Julita miała dla nas miłą niespodziankę; gości z Toastamsterów, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami jako mówcy publiczni, a także zapoznali widownię z klubami Toastamsterów w Holandii.

Po zakończeniu szkolenia miał miejsce networking i możliwość porozmawiania z naszymi gośćmi.

Kasia Piekarczyk, uczestniczka-gość workshopu, zainspirowała się tytułem szkolenia i postanowiła wziąć udział aby dowiedzieć się, między innymi, jak opanować stres, gdyż bardzo nie lubi przmawiać na forum publicznym.

Z kolei Agnieszka Tomczak, członkini PPW, która wzięła udział po raz pierwszy w szkoleniu, była zafascynowana liczbą polskich kobiet mieszkających i pracujących w Holandii. Agnieszka chciała przede wszystkim "porównać, nauczyć sie czegoś oraz popatrzeć" na to jak nasze szkolenia wyglądają.

Jedna z naszych członkiń-weteranek, Dorota Konarska, powiedziała po spotkaniu: "Uśmialam się po pachy! Nauczyłam się fajnej struktury i dzięki Julicie zmotywowałam się do wstąpienia do klubu Toastmasterów."

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE

Już dziś prosimy o zapoznanie się z programem kolejnego spotkania, które odbedzię się 13 grudnia w Hotelu Victoria w Amsterdam. Będzie to zamknięte spotkanie gwiazdkowe. Przygotowujemy niespodziankę, nie możesz tego przeoczyć!

Prosimy o potwierdzenie przybycia >>> 

 

Xmas Drinks

FOTOGALERIA

Poniżej fotorelacja ze spotkania, zdjęcia wykonane przez Annę Pujer. Dziękujemy!

Posted in Spotkania, Wszystkie, Zdjęcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *