Polish Professional Women in the Netherlands

Koktajl inauguracyjny – kwiecień 2015

Pierwsze spotkanie Polish Professional Women in the Netherlands odbyło się 17 kwietnia w Bilderberg Garden Hotel, w Amsterdamie. W spotkaniu wzięło udział blisko 30 polskich profesjonalistek, działaczek społecznych i kobiet biznesu.

Rekord ekscentrycznego Phileasa Fogga i jego szaleńcza podróż dookoła świata wydaje się blednąć w porównaniu do tego czego można było doświadczyć podczas spotkania. W ciągu zaledwie kilku godzin można było przenieść się w niemal wszystkie zakątki Polski i poznać historie kobiet sukcesu, które odnalazły swój drugi dom w Holandii.
Oto w jednym miejscu spotkały się kobiety reprezentujące różne branże i specjalności, a także panie prowadzące własne firmy. Wśród dominujących tematów pojawiały się te dotyczące doświadczeń w pracy w międzynarodowym środowisku, ale także zabawne anegdoty z życia i pracy w Holandii. To było z pewnością niezwykle doświadczenie dla każdej z Pań, bez względu na to czy w kraju tulipanów spędziły kilkanaście lat, czy zaledwie kilka miesięcy.

Piątkowe spotkanie było inauguracją zupełnie nowej inicjatywy. Autorką pomysłu powołania grupy zrzeszającej aktywne zawodowo Polki, mieszkające i pracujące w Holandii, jest Monika Boomgaard. „Na LinkedIn przykuła moją uwagę ogromna ilość kobiet z Polski, ktόre mają ciekawe stanowiska w rożnorodnych firmach w Holandii lub, ktόre same taką firmę prowadzą. Każda z Nas poprzez wyjazd z Polski straciła przyjaciόł i znajomych. Pomyslałam wtedy, że fajnie by było mόc Nas ze sobą jakoś połączyć. Nasza grupa stara się na gruncie zawodowym stworzyć namiastkę zostawionych w Polsce znajomości.”
W realizacji tego pomysłu wspomaga Monikę Julita Davies, ktόra przygotowała dla grupy stronę internetową i była współorganizatorką piątkowego spotkania.

Polish Professional Women in the Netherlands nie posiada jeszcze osobowości prawnej. Z założenia ma być jednak czymś więcej niż tylko miejscem spotkań i rozmów o Polsce. Ma wspierać przedsiębiorcze Polki, pomagać im rozwijać swój potencjał – być platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i rozwoju osobistego.

Kolejne spotkanie Polish Professional Women in the Netherlands już w maju.

Zapraszamy!

Maryla Fossen

FOTO RELACJA

Autorką zdjęć z naszego spotkania jest członkini naszej grupy i profesjonalna fotografka Maryla Fossen – marylafossen.nl.
Maryla specjalizuje się w fotografii reklamowej, ślubej, dziecięcej i wnętrz.

Galeria zdjęć

Posted in Spotkania, Zdjęcia.