Gadanie na śniadanie

Fotoreportaż – Gadanie na śniadanie – 1 października

Pierwsze śniadanie branżowo - tematyczne, „Gadanie na śniadanie” odbyło się 1 października, w przepięknej restauracji De Plantage w Amsterdamie.

Śniadanie odbyło się w kameralnym gronie: Prof. dr Katarzyna Czabanowska, dr Magdalena Sedek, dr Iwona Guść, dr Agata Michalaszek - Geerdink, dr Ewa Masłowska, dr Katarzyna Łasak, dr Teresa Jaskólska Schoothuis, dr Adriana Krawczyk oraz Maria Cieszewska - Wong zaszczyciły nas swoją obecnością.

Moderatorem spotkania była Monika Krzepczak, a fotografem Anna Pujer.

Pierwsze śniadanie było dedykowane profesorkom, kobietom z doktoratem, a także doktorantkom. Tematem przewodnim był „Świat naukowy”, wszystkie nasze uczestniczki są z nim mocno związane. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego przedstawienia się, co pozwoliło nam bliżej poznać każdą z Pań. Jednocześnie powstawały dyskusje na różne tematy. Była to otwarta i luźna rozmowa.
Rozmawiałyśmy na temat edukacji oraz różnic w podejściu do posiadania tytułu naukowego w Polsce i w Holandii. Panie opowiadały o latach nauki, o godzeniu życia zawodowego z życiem prywatnym.
Okazuje się, że holenderskie uczelnie bardziej nastawione są na opinie swoich studentów, wręcz oczekują aktywnej dyskusji i wymiany poglądów. Natomiast polskie uczelnie nie są aż tak otwarte, panuje raczej autorytet profesora.
Uczestniczki spotkania rozmawiały o etapach poszukiwania pracy, sukcesach i porażkach, a także trudnościach związanych z pracą poza granicami Polski.
Oprócz rozmowy na temat edukacji i pracy pojawiły się zagadnienia dotyczące: komunikacji, ekonometrii, informatyki, elektrotechniki, filmoznawstwa, biologii, socjologii wizualnej, ryzyka, biznesu, filologii angielskiej, a także przywództwa. „Przywództwo jest potrzebne każdemu z nas” powiedziała Prof. dr Katarzyna Czabanowska.

Śniadanie branżowo - tematyczne dało możliwość wymiany doświadczeń, przemyśleń, a także nawiązać nowe kontakty.

Oto kilka komentarzy:

„Wielkie Dzięki PPW, Dzięki za organizacje śniadania Monika. Było bardzo miło wszystkich poznać, mam nadzieję, że to dopiero początek”.
Maria Cieszewska - Wong

"Ja również chciałam serdecznie podziękować PPW za spotkanie. Monika super zorganizowalaś i poprowadzilaś nasze śniadanie! Wam wszystkim chciałam podziękować za świetne, stymulujące historie. Super jest obserwować ile fajnych polskich kobiet jest w Holandii. Każde spotkanie PPW daje mi bardzo dużo energii i pozytywnie ładuje akumulatory :)"
dr Magdalena Sedek

„Droga Moniko wspaniała okazja do bliższego poznania się. Świetnie poprowadziłaś „śniadanko”.
dr Teresa Jaskólska Schoothuis

„Niezmiernie się cieszę, że mogłam uczestniczyć w pierwszym śniadaniu branżowym. To wyjątkowa okazja, aby spotkać się w gronie osób, które łączy ze sobą tyle wspólnego. W tym przypadku była to nasza kariera akademicka na jakimś etapie życia. Udało nam się poruszyć wiele ważnych dla mnie kwestii, takich jak wybór pomiędzy karierą akademicka czy pracą w biznesie, praca w Polsce czy zagranicą, itd. Okazało się, że łączą nas podobne wątpliwości i możemy podzielić się sprawdzonymi rozwiązaniami.
Niesamowity poranek, miejsce z klasą, prowadząca przygotowana i sprawnie modulująca rozmowę. Sobotni poranek pełen pasji, zaangażowania, wsparcia i inspiracji.
Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła uczestniczyć w kolejnym śniadaniu. Wszystkim z jakiekolwiek wątpliwościami, mogę zdecydowanie polecić takie spotkanie. " 
dr Agata Michalaszek - Geerdink

„Miłe Panie, spotkanie było bardzo miłe, znaczące i ważne dla nas. Świetny pomysł. Bardzo się ciesze, ze poznałam koleżanki, które robią coś unikalnego. Mam nadzieje na więcej. Serdeczności.”
Prof. dr Katarzyna Czabanowska

 

Najbliższe spotkanie

Już dziś prosimy o  potwierdzenie  przybycia na najbliższe spotkanie w niedzielę 9 października o godz. 14.00 z inspirującym gościem - Anną Chojnacką. Anna jest założycielką wielu organizacji pożytku publicznego oraz autorką dwóch książek w języku niderlandzkim.

UWAGA! Jest to impreza otwarta,  organizowana w kooperacji z ToP Stowarzyszenie Polek w Holandii. Dla członkiń stowarzyszenia gratis, dla gości bilety w cenie 15 Euro. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Aktualny kalendarz imprez jest dostępny na naszej stronie.

 

FOTOGALERIA

Poniżej fotorelacja ze spotkania, zdjęcia wykonane przez Annę Pujer. Dziękujemy!

Posted in Śniadania tematyczne, Spotkania, Wszystkie, Zdjęcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *