Gadanie na śniadanie: Biznesowe podsumowanie roku 2017, inspiracje i cele na rok 2018 – Fotorelacja

27-go stycznia, w przepięknej restauracji De Plantage w Amsterdamie odbyło się nasze pierwsze w tym roku śniadanie, z cyklu „Gadanie na śniadanie”. Tym razem tematem przewodnim było "Biznesowe podsumowanie roku 2017, inspiracje i cele na rok 2018".

Naszymi gośćmi były: Magdalena Kawecka - Popiołek, Julia Jelińska, Anna North - Row, Paulina Wołoszyn, Magdalena Zawiasa, Grażyna Chrust, Agnieszka Gradek - De Muynck, Magdalena Brzostowska oraz Dorota Niedzielska.

Moderatorem spotkania była Monika Krzepczak, a fotografem Anna Pujer.

Śniadanie, tradycyjnie rozpoczęłyśmy od wspólnego przedstawienia się, co pozwoliło na bliższe poznanie się. 

Rozmawiałyśmy na temat osiągnięć, sukcesów i porażek, które miały miejsce w 2017 roku. Odważne decyzje, trudne wybory, etapy adaptacji w Holandii, plusy i minusy mieszkania za granicą.

Każdego roku robimy postanowienia Noworoczne, ale czy udaje się nam w nich wytrwać? Kobiety często ustawiają sobie poprzeczkę bardzo wysoko: opieka nad dzieckiem, kariera zawodowa, własne zainteresowania. Wspólnie zastanawiałyśmy się nad tym czy, mimo szczerych chęci, da się to wszystko pogodzić. Wiemy, że w każdym momencie naszego życia są inne priorytety, jeśli skupimy się bardziej na jednym z nich, to inne w naturalny sposób zostaną odsunięte na bok. Tak po prostu jest.

Rozmowa miała charakter luźny i otwarty, odbyła się w kameralnym gronie, dzieki czemu nasze uczestniczki miały okazję podzielić się swoim doświadczeniem, a także spostrzeżeniami. Spotkanie wzbudziło wiele emocji, co pokazuje, jak ważne są wspólne rozmowy, wsparcie i solidarność.

Przytoczyłyśmy cytaty Joanny Ceplin, która jest trenerem skutecznej komunikacji online, autorką bloga www.joannaceplin.pl, założycielką Akademii Smart Brand, matką, żoną oraz bizneswoman. 

Poruszyłyśmy tematy dotyczące różnic kulturowych w podejściu do godzenia różnych ról w życiu kobiety. Zastanawiałyśmy się jak wykorzystać naukę płynącą z osiągniętych sukcesów czy poniesionych porażek.

Rozważałyśmy co zrobić, by w nadchodzącym roku osiągnąć więcej i być bardziej skutecznym, w nawiązaniu o koncepcję formułowania celów Smart; 5 postulatów, które określają cechy poprawnie ustalonego celu:

  • skonkretyzowany,
  • mierzalny,
  • osiągalny,
  • realny,
  • określony w czasie.

Jednogłośnie stwierdziłyśmy, że ważna jest praca nad sobą, osobiste docenienie własnej osoby i wiara we własne siły.

Śniadanie tematyczne było świetną okazją do wymiany doświadczeń, poglądów, a także nawiązania nowych kontaktów. Zapraszamy do kolejnych spotkań.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu, Monice Krzepczak za przygotowanie i moderowanie spotkania, a Ani Pujer za wspaniałe zdjęcia.

Najbliższe śniadanie, z cyklu "Gadanie na śniadanie":

24 marzec 2018 - "Wyzwania prowadzenia biznesu w NL".

FOTOGALERIA

Posted in Śniadania tematyczne, Wszystkie, Zdjęcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *