Gadanie na śniadanie: Miłośniczki Książek

28-go maja, w przepięknej restauracji De Plantage w Amsterdamie odbyło się nasze piąte śniadanie, z cyklu „Gadanie na śniadanie”, dedykowane miłośniczkom książek.

Śniadanie odbyło się w kameralnym gronie, naszymi gośćmi były: dr Katarzyna Łasak, Sonia Kolasińska, Dorota Kowalik, Anna North - Row oraz Irmina Raczyło.

Moderatorem spotkania była Monika Krzepczak, a fotografem Sonia Kolasińska.

Wspólne przywitanie i przedstawienie swojej osoby pozwoliło na bliższe poznanie każdej z uczestniczek.

Rozmawiałyśmy o pasji do książek. Czytanie książek przynosi wiele korzyści: to dobre ćwiczenie dla naszego mózgu, czytanie wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację i pamięć, buduje poczucie własnej wartości, ubogaca pisanie, czyni nas świetnymi rozmówcami, uświadamia złożoność wielu sytuacji, uczy tolerowania odmienności, a także daje satysfakcję i pozwala się zrelaksować.

Uczestniczki opowiadały o ulubionych pozycjach książkowych, a także pisarzach. Dzieliłyśmy się informacjami na temat kupowania książek w sklepie, online, a nawet na lotnisku 🙂

Okazuje się, że nam polkom więcej satysfakcji sprawia czytanie książek w ojczystym języku. Natomiast jeśli chodzi o książki biznesowe to łatwiej nam wybierać książki w języku, w którym pracujemy.

Wszystkie uczestniczki opowiadały o książkach z wielką pasją, wzbudzając jednocześnie zainteresowanie do przeczytanych pozycji.

Uczestniczki były bardzo zadowolone z możliwości dyskusji na temat pasji do książek, a nawet powstał pomysł stworzenia grupy miłośniczek książek:)

Najbliższe spotkanie

Już 1 czerwca w Planetarium w Amsterdamie odbędzie się nasze kolejne szkolenie zadedykowane zmianom. Workshop poprowadzi dr Joanna Heidtman. Więcej informacji na temat szkolenia na naszej stronie.

 

FOTOGALERIA

Posted in Śniadania tematyczne, Wszystkie, Zdjęcia.

2 Comments

  1. Bardzo zaluje, ze nie moglam uczestniczyc (dlugi weekend …). Chetnie zapisze sie na inne wydarzenia zwiazane z kultura, literatura i sztuka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *