Gadanie na śniadanie Listopad 201

Fotoreportaż – Gadanie na śniadanie 26 listopada

26-go listopada 2016, w przepięknej restauracji De Plantage w Amsterdamie odbyło się nasze drugie śniadanie, z cyklu „Gadanie na śniadanie”.

Śniadanie odbyło się w kameralnym gronie, naszymi gośćmi były: dr Katarzyna Łasak, Beata Wyszkowska, Sonia Kolasińska, Małgorzata Pastuszak, Katarzyna van't Schip - Giska, Zuzanna Walter, Anna North - Row i Joanna Niedzińska.

Moderatorem spotkania była Monika Krzepczak, a fotografem Żaneta MacKey.

Tematem przewodnim było: „Biznesowe podsumowanie roku 2016, inspiracje do działania i cele na Nowy Rok”.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego przedstawienia swojej osoby, co pozwoliło na bliższe poznanie się. Dyskutowałyśmy o sukcesach i porażkach, planach i postanowieniach na Nowy Rok. Rozmowa miała charakter luźny i otwarty. Rozmawiałyśmy o zmianach życiowych, problemach językowych, trudnych wyborach, a także o etapach adaptacji w Holandii, plusach i minusach mieszkania poza granicami Polski.

Rozmawiałyśmy o tym, że kobiety często ustawiają sobie poprzeczkę bardzo wysoko: opieka nad dzieckiem, kariera zawodowa, własne zainteresowania. Wspólnie zastanawiałyśmy się nad tym czy da się to wszystko pogodzić.

Przytoczyłyśmy cytaty Joanny Ceplin, która jest trenerem skutecznej komunikacji online, autorką bloga www.joannaceplin.pl, założycielką Akademii Smart Brand, matką, żoną oraz bizneswoman. A także Kamili Rowińskiej, która jest przedsiębiorcą, trenerem sprzedaży, autorką i współautorką 5-ciu książek z dziedziny biznesu i coachingu, w tym bestsellera: „Kobieta niezależna”.

Poruszyłyśmy tematy dotyczące różnic kulturowych w podejściu do godzenia różnych ról w życiu kobiety. Zastanawiałyśmy się jak wykorzystać naukę płynącą z osiągniętych sukcesów czy poniesionych porażek.

Oto kilka spostrzeżeń:

„Porażka jest szansą (…).” „Udało mi się przestawić z myślenia co powinnam, na to co chciałabym; Jak chciałabym się zachować, do czego dążę (…).”
dr Katarzyna Łasak

„Patrzę na poprzedni rok, by zobaczyć, co się zmieniło na lepsze. Warto spojrzeć w tył (…).”
Sonia Kolasińska

„Porażki zdecydowanie są potrzebne (…).”
Joanna Niedzińska

„Moim sukcesem było pójście do pracy, godząc to z macierzyństwem.”
Małgorzata Pastuszak

„Czekałam na spełnienie marzeń, warto było.”
Anna North - Row

 

Rozważałyśmy co zrobić, by w nadchodzącym roku osiągnąć więcej i być bardziej skutecznym, w nawiązaniu o koncepcję formułowania celów Smart; 5 postulatów, które określają cechy poprawnie ustalonego celu: skonkretyzowany, mierzalny, osiągalny, realny, określony w czasie

Wspólnie motywowałyśmy się do działania w Nowym Roku, zakładając realizację planów: nauka nowego języka, realizacja kursu stacjonarnego lub online, czytanie książek, awans, zmiana pracy, dbanie o zdrowe odżywianie ale przede wszystkim praca nad sobą, osobiste docenienie własnej osoby i wiarę we własne siły.

Pojawiły się również zagadnienia dotyczące marketingu, brandingu, rekrutacji, psychologii, prawa, obsługi klienta, ekonometrii, statystyki, finansów, sprzedaży, planowania eventów.

Śniadanie tematyczne było świetną okazją do wymiany doświadczeń, poglądów, a także nawiązania nowych kontaktów.

Oto kilka komentarzy uczestniczek:

„Dziękuję serdecznie za bardzo interesujące i niezwykle inspirujące spotkanie w kameralnym gronie tak ciekawych Pań. Nie tak często się zdarza,by przy porannym croissancie rozmawiać o naszych profesjonalnych doświadczeniach, marzeniach i planach, a przy tym pośmiać się i wzruszyć. Spotkanie było wspaniale zorganizowane, jestem również pełna uznania dla Ciebie Monika, w jaki sposób potrafiłaś je poprowadzić i nas zainspirować.”
Anna North - Row

„Było super. Inspirująco, pouczająco i cudownie miło po prostu!”
Małgorzata Pastuszak

 

 

Najbliższe spotkanie

Na najbliższe spotkanie zapraszamy we wtorek 13 grudnia w Hotelu Victoria. Będzie to spotkanie świąteczne naszego stowarzyszenia, jak zwykle przygotowujemy niespodziankę, zatem potwierdź swoją obecność jeszcze dziś! >>>
Spotkanie jest zamknięte, wyłącznie dla członkiń stowarzyszenia.
Aktualny kalendarz imprez jest dostępny na naszej stronie.

 

FOTOGALERIA

Poniżej fotorelacja ze spotkania, zdjęcia wykonane przez Żanetę MacKey. Dziękujemy!

Posted in Śniadania tematyczne, Spotkania, Wszystkie, Zdjęcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *